Rolki damskie – dla amatorek i dla zaawansowanych użytkowniczek

Rolki damskie dzielą się na kilka rodzajów. Wybór odpowiedniego zależy przede wszystkim od umiejętności jeździeckich użytkowniczki, jak również od ich przeznaczenia.

Sprzęt dla początkujących

Panie, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rolkami, powinny rozważyć zakup tak zwanych rolek rekreacyjnych/fitness. Dzięki lekkiej konstrukcji idealnie nadają się do nauki jazdy. Charakteryzują się średnią wielkością kół oraz butami, które zapewniają optymalną wentylację, co znacznie poprawia komfort jazdy. Producenci rolek damskich ferują różne wzory i kolory sprzętu rekreacyjnego, więc nawet najbardziej wybredne klientki z pewnością znajdą coś dla siebie.

Sprzęt dla zaawansowanych

Bardziej zaawansowane użytkowniczki rolek damskich mogą pokusić się o sprzęt dedykowany konkretnym stylom jazdy. Należą do nich:

rolki damskie agresywne, które sprawdzają się do wykonywania akrobacji w skateparkach i na murkach czy poręczach; są solidne i wytrzymałe, a dzięki małym twardym kółkom również niezwykle zwrotne
– rolki wyścigowe pozwalające na osiąganie większych prędkości; charakteryzują się dłużą płozą, która stabilizuje i podtrzymuje stopę oraz krótkim butem (dla najbardziej doświadczonych pań – sięgających zaledwie kostki)
– rolki hokejowe przeznaczone do gry w hokeja; ich charakterystyczną cechą jest brak hamulca
– rolki terenowe stworzone z myślą o entuzjastkach jazdy po nierównościach i wybojach; posiadają dwa duże pompowane kółka, dzięki czemu dobrze amortyzują.